Domů » Blog » Norsko - Runde

Norsko - Runde

Papuchalk bělobradý plochozobý – papoušek severu. Od chvíle, kdy jsem na webu viděla obrázek tohoto ptáčka, jsem přemýšlela, kde bych ho mohla vidět na vlastní oči a vyfotit. První šance se naskytla při návštěvě Islandu, kde papuchalk hnízdí, bohužel jsem tam byla v době, kdy už papuchalci vyvedli mladé a odletěli na moře. Další příležitost přišla v letošním roce, kdy jsem vyrazila s Michalem Jiroušem a partou prima lidí na ostrov Runde, kde papuchalci hnízdí a starají se o potomky.

Ptačí útes na Runde je rájem fotografů i obdivovatelů papuchalků. Kdo není líný vyběhnout na kopec, má možnost pozorovat rychlý let a legrační přistání těchto malých ptáčků. I my jsme denně stoupali na vrchol a snažili se zachytit papuchalky v letu, papuchalky se zásobou rybiček v zobáku. Ukázalo se, že vyfotit letícího papuchalka není nic jednoduchého, a také rybiček v zobáčkách bylo málo. Bohužel nám příliš nepřálo počasí, a tak jsme si neodnesli obrázky papuchalků v zapadajícím slunci ale pouze v mlze či dešti.

Ostrov Runde nabídne i další příležitosti k fotografování – orchideje, krajinu, moře…., stačí se dívat kolem sebe. Přesto budou asi vždy největším lákadlem milí černobílí ptáčci s červeným zobákem.

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace